Port Tabat Mazury

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Port Tabat jest jednym z najpiękniejszych portów na Mazurach. Jego urok polega na wyjątkowej klimatyczności, wręcz typowej mazurskiej dzikości tego miejsca. W czasie gdy wszystko się betonuje, tu pomosty, pirs, nabrzeża umocnione są tradycyjnymi materiałami: drewnem, faszyną, gałęziami- to wszystko daje wrażenie prawdziwej mazurskiej przygody.

Port Tabat położony jest bezpośrednio przy kanale w otoczeniu lasu, wodniakom oferuje ciszę, spokój i piękne widoki na jezioro Niegocin. W porcie Tabat znajdują się keje dla jachtów żaglowych, houseboatów. Cumują tu większe i mniejsze jednostki. Można zatankować wodę, są sanitariaty, prysznice i spokojny camping. Jeżeli szukacie spokoju i ciszy i nie chcecie nocować w otoczeniu imprezowiczów, którzy w nocy obudzą was śpiewami przybywajcie do Tabatu, tu są prawdziwe Mazury z klimatycznymi drewnianymi, starymi pomostami z pirsem wzmacnianym palami z drewna i gałęziami.

W porcie Tabat znajduje się też piaszczysta plaża, gdzie można zaznać ochłody w cieplejsze dni. Z portu wyjeżdża się piaszczystą drogą do Wilkas, około 5 min piechotą od portu znajdują się sklepy spożywcze, restauracje i bary, oraz stacja benzynowa. Po prowiant można zatem się tam udać, a następnie powrócić do ciszy i spokoju mazurskiej przyrody. W porcie spotkać można kaczki, łabędzie, czasem przepłynie bóbr.

Tutaj cumuje też flota MotorowyCzarter.pl W ofercie tej firmy czarterowej znajdziecie jachty motorowe bez patentu. Możecie wyczarterować m.in. jacht Janmor 700, Weekendy 820 lub Calipso 750, czy też Calipso 23. 

Zapraszamy na stronę: www.motorowyczarter.pl 

Port Tabat
Port Tabat Mazury

Jedna myśl na temat “Port Tabat Mazury

  • 21 maja, 2018 o 12:44 pm
    Permalink

    Mieszkam niedaleko, więc znam ten port od podszewki 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.