Mazury

Port Tabat Mazury

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Port Tabat jest jednym z najpiękniejszych portów na Mazurach. Jego urok polega na wyjątkowym klimacie tego miejsca, wręcz typowej mazurskiej dzikości. W czasie gdy wszystko się betonuje, tu pomosty, pirs, nabrzeża umocnione są jeszcze tradycyjnymi materiałami: drewnem, faszyną, gałęziami – to wszystko tworzy wrażenie prawdziwej starej, mazurskiej żeglarskiej przystani.

Port Tabat Mazury, czarter jachtów bez patentu Mazury
Port Tabat Mazury, czarter jachtów bez patentu Mazury

Port Tabat położony jest bezpośrednio przy kanale w otoczeniu lasu, wodniakom oferuje ciszę, spokój i piękne widoki na jezioro Niegocin. W porcie Tabat znajdują się keje dla jachtów żaglowych, houseboatów. Cumują tu większe i mniejsze jednostki. Można zatankować wodę, są sanitariaty, prysznice i spokojny camping. Jeżeli szukacie spokoju i ciszy i nie chcecie nocować w otoczeniu imprezowiczów, którzy w nocy obudzą was śpiewami przybywajcie do Tabatu, tu są prawdziwe Mazury z klimatycznymi drewnianymi, starymi pomostami z pirsem wzmacnianym palami z drewna i gałęziami.

W porcie Tabat znajduje się też piaszczysta plaża, gdzie można zaznać ochłody w cieplejsze dni. Z portu wyjeżdża się piaszczystą drogą do Wilkas, około 5 min piechotą od portu znajdują się sklepy spożywcze, restauracje i bary, oraz stacja benzynowa. Po prowiant można zatem się tam udać, a następnie powrócić do ciszy i spokoju mazurskiej przyrody. W porcie spotkać można kaczki, łabędzie, czasem przepłynie bóbr.

Tutaj cumuje też flota MotorowyCzarter.pl W ofercie tej firmy czarterowej znajdziecie jachty motorowe bez patentu. Możecie wyczarterować m.in. jacht motorowy bez patentu Janmor 700, Weekendy 820 lub Calipso 750, czy też Calipso 23. 

Zapraszamy na stronę: www.motorowyczarter.pl 

Port Tabat
Port Tabat Mazury

Jeden komentarz do “Port Tabat Mazury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.