Torpedownia w Gdyni Babie Doły

Torpedownia w Gdyni Babich Dołach (niem. Hexengrund) to obiekt pozostały po II Wojnie Światowej w odległości około 300 m od brzegu plaży. To tu znajdował się skład torped i urządzenia do ich próbnego odpalania, umieszczone przy dnie morskim.  Po wojnie urządzenia torpedowni zostały zdemontowane przez sowietów i wywiezione z Polski, ale prawdopodobnie nigdy ich nigdzie już nie zamontowano.
Obiekt torpedowni powoli niszczał i stał się już tylko atrakcją turystyczną, odwiedzaną czasami także przez nurków, żeglarzy i wodniaków.
Do torpedowni prowadziło niegdyś także molo, które zostało częściowo wysadzone. Resztki mola do dzisiaj można tu zobaczyć. Są one zresztą wdzięcznym obiektem dla fotografików, których tu zawsze sporo. Dookoła roztacza się piękna plaża z drobnym piaskiem i malowniczy nadmorski krajobraz. Latem jest to świetne miejsce na odpoczynek na plaży.

Niektórzy organizują rejsy i wypady w okolice torpedowni aby móc z bliska obejrzeć ten historyczny obiekt.

 

Torpedownia Babie Doły

Zamek w Łapalicach

Zamek w Łapalicach to niezwykła budowla, która powstała w latach osiemdziesiątych i wygląda dzisiaj tak jak na zdjęciach… A zaczęło się zupełnie banalnie od uzyskania …
Read More

One thought on “Torpedownia w Gdyni Babie Doły

  • 19 lipca, 2021 o 11:23 am
    Permalink

    Kocham Trójmiasto! Jest pełne przepięknych miejsc, praktycznie zawsze chociaż część wakacji spędzam właśnie tutaj. Wtedy najczęściej poruszam się wypożyczonym samochodem, w tym temacie polecam mscar.pl, działają na terenie całego Trójmiasta

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.