Dokąd jechać?

Ekomarina nad morzem w Kosakowie

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 4.9]

Nad morzem, dokładniej nad zatoką Pucką w Kosakowie powstaje bardzo ciekawa inwestycja: Ekomarina, zwana też Nową Holandią.
Marina pomieści docelowo kilkaset jachtów o różnej długości.

Projekt Ekomariny w Rewie wzoruje się na holenderskich marinach położonych przy kanałach w mieście Gieethorn. Marina powstanie na terenie istniejących nad zatoką Pucką kanałów, wykopanych tu wiele lat temu przez Holendrów. Przy kanałach powstaną także obiekty turystyczne, oraz pensjonaty, hoteliki, domki, obiekty usługowe, obsługujące marinę.

Pomysłodawcą Ekomariny jest mieszkaniec gminy pan Marek Lis, który zgromadził wokół pomysłu wiele zainteresowanych i aktywnie działających na jej rzecz osób. Pomysłodawca udał się nawet z władzami gminy Kosakowo do mariny w Holandii w Gieethorn, gdzie przyglądali się jej działaniu.

mechelinki_plaża_rewa

Inwestycja ma ożywić turystycznie region, znany z cudownych plaż i malowniczego cypla tzw. Szperku, raju kitesurferów i amatorów sportów wodnych. Rejon ekomariny zamieszkuje wiele rzadkich gatunków ptaków, a okolica jest niezwykle malownicza i dzika.

Znane i cenione miejscowości turystyczne takie jak Mechelinki, czy Rewa zyskają nowe atuty turystyczne, które wzbogacą ofertę.
Okolica to piękne i czyste plaże blisko Mechelinek i Rewy. Tu znajduje się rezerwat Mechelińskie Łąki z siedliskiem mikołajka nadmorskiego. Wszystko to kusi letników i zaprasza do spacerów i pobytów także poza sezonem.

Obecnie (stan na maj 2022) projekt mariny uzyskał wszystkie niezbędne opinie i uzgodnienia i znajduje się w kolejnej fazie realizacji.

Nowa Holandia w Rewie ma być projektem który odmieni polskie wybrzeże Bałtyku. Ta ciekawa inwestycja jaką jest Ekomarina z pewnością ożywi także żeglarsko Zatokę Pucką, oraz miejmy nadzieję nasz rejon Bałtyku! 

Łeba wydmy wędrujące

Ruchome wydmy w Łebie

Wędrujące wydmy w Łebie w Słowińskim Parku Narodowym to fenomen na skalę światową. Piękne krajobrazy,…
Read More

2 komentarze do “Ekomarina nad morzem w Kosakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.