Miasta

Kuba, Hawana i Karaiby – słońce w środku zimy!

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Ciepła i egzotyczna Kuba to wymarzony cel podróży wszystkich, którzy pragną uciec od zimowego chłodu, mrozu i szarówki panujących zimą w Polsce. Jedną z możliwości podróżowania, która ostatnio stała się dość popularna jest rejs na luksusowym wycieczkowcu, na którego pokładzie istnieje małe miasto, gdzie można znaleźć w zasadzie wszystko. Są tam baseny, strefy rekreacji, restauracje, teatry, kluby nocne, a nawet kasyna.

Przygotowania do wyjazdu

Do wyjazdu na Kubę warto przygotować się dużo wcześniej, z uwagi na specyfikę polityczną tego kraju. Warto przeglądać informacje w internecie, oraz wertować doniesienia prasowe na temat pogody, a przede wszystkim huraganów. Anomalie w postaci wyjątkowo silnych wiatrów występują raczej w sezonie jesiennym, w październiku i listopadzie, dlatego tych miesięcy nie polecam na urlop.

Loty na Kubę

Na początek warto poszukać taniego lotu, w wyszukiwarkach, a potem u pośredników. Ja zacząłem od przewoźników i dotarłem do bezpośredniego połączenia duńską linią lotniczą KLM z Gdańska do Amsterdamu i potem lot bezpośrednio na Kubę. Lot dla 2 osób w obie strony kosztował około 3 tys. / osobę w obie strony co i tak nie było zbyt wygórowaną kwotą. Najważniejsze, że tylko z jedną przesiadką! Obsługa na pokładzie samolotu KLM była świetna, a komfort wysoki. Różnica w samych wrażeniach pomiędzy lotem mniejszą maszyną a transatlantykiem robi wrażenie. Lot dużym samolotem jest spokojniejszy a, start i lądowanie jest po prostu bardziej komfortowe.

Nocleg w Hawanie na Kubie

Polecam także znaleźć sobie wcześniej nocleg w Hawanie. Można szukać u pośredników w rodzaju airbnb, ale również poczytać kilka blogów podróżniczych o Kubie i Karaibach. Z pewnością znajdziecie tam ciekawe propozycje. Polecam m.in.: https://www.cubamania.eu/category/blog-o-kubie/ , albo np.: https://www.gdziesloncedlanaswschodzi.pl/category/po-swiecie/ameryka-srodkowa/kuba/

Nas ugościło polsko-kubańskie małżeństwo, Karolina i Ivan, którzy w Hawanie prowadzą wynajem apartamentów w centrum starówki. Odnowione ogromnym nakładem pracy i środków (nie zapominajmy że na Kubie nadal nie można kupić w sklepie w zasadzie niczego, wszelkie produkty są reglamentowane i dostępne dla nielicznych) i przygotowane dla gości.   Kliknijcie tu: Casanenacuba na facebooku, lub andareskuba , warto skontaktować się z Karoliną, gdyż można również za jej pośrednictwem nabyć wizy turystyczne konieczne do wjazdu na Kubę.

Łeba wydmy wędrujące

Ruchome wydmy w Łebie

Wędrujące wydmy w Łebie w Słowińskim Parku Narodowym to fenomen na skalę światową. Piękne krajobrazy,…
Read More

Jeden komentarz do “Kuba, Hawana i Karaiby – słońce w środku zimy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.