Kuba, Hawana i Karaiby – słońce w środku zimy!

Kuba i wyspy Karaibów to wymarzony cel podróży, dla wszystkich którzy pragną uciec od zimowego chłodu, mrozu i szarówki panującej w styczniu i lutym w Polsce. Jedną z możliwości podróżowania, która ostatnio stała się dość popularna jest rejs na luksusowym wycieczkowcu, na którego pokładzie można znaleźć w zasadzie wszystko. Są tam baseny, strefy rekreacji, restauracje, teatry, kluby nocne, a nawet kasyna.

Do wyjazdu na Kubę warto przygotować się dużo wcześniej, z uwagi na specyfikę polityczną. Warto przeglądać informacje w internecie, oraz wertować doniesienia prasowe na temat obecnej pogody, a przede wszystkim huraganów. Te anomalie pogodowe występują raczej w sezonie jesiennym, w październiku i listopadzie, dlatego te miesiące raczej nie są polecane jako czas na urlop.

Na początek warto poszukać taniego lotu, w wyszukiwarkach, a potem w firmach czarterowych. Ja zacząłem od przewoźników i dotarłem do bezpośredniego połączenia duńską linią KLM z Gdańska do Amsterdamu i potem bezpośrednio na Kubę. Lot dla 2 osób w obie strony kosztował około 3 tys. / osobę w obie strony co i tak nie było zbyt wygórowaną kwotą. Najważniejsze, że tylko z jedną przesiadką!

Polecam także znaleźć sobie wcześniej nocleg w Hawanie. Można szukać u pośredników w rodzaju airbnb, ale również poczytać wiele ciekawych blogów podróżniczych o Kubie i Karaibach, gdzie znajdziecie ciekawe propozycje. My natrafiliśmy na polsko-kubańskie małżeństwo, Karolinę i Ivana, którzy w Hawanie mają swoje apartamenty w centrum starówki, ślicznie odnowione i przygotowane dla gości,  poszukajcie: Casanenacuba na facebooku, lub andareskuba , warto skontaktować się, gdyż można również za pośrednictwem p. Karoliny nabyć wizy turystyczne na Kubę.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.