Kuba, Hawana i Karaiby – słońce w środku zimy!

Kuba i wyspy Karaibów to wymarzony cel podróży, dla wszystkich którzy pragną uciec od zimowego chłodu, mrozu i szarówki panującej w styczniu i lutym w Polsce. Jedną z możliwości podróżowania, która ostatnio stała się dość popularna jest rejs na luksusowym wycieczkowcu, na którego pokładzie można znaleźć w zasadzie wszystko. Są tam baseny, strefy rekreacji, restauracje, teatry, kluby nocne, a nawet kasyna.

Do wyjazdu na Kubę warto przygotować się dużo wcześniej, z uwagi na specyfikę polityczną. Warto przeglądać informacje w internecie, oraz wertować doniesienia prasowe na temat obecnej pogody, a przede wszystkim huraganów. Te anomalie pogodowe występują raczej w sezonie jesiennym, w październiku i listopadzie, dlatego te miesiące raczej nie są polecane jako czas na urlop.

Na początek warto poszukać taniego lotu, w wyszukiwarkach, a potem w firmach czarterowych. Ja zacząłem od przewoźników i dotarłem do bezpośredniego połączenia duńską linią KLM z Gdańska do Amsterdamu i potem bezpośrednio na Kubę. Lot dla 2 osób w obie strony kosztował około 3 tys. / osobę w obie strony co i tak nie było zbyt wygórowaną kwotą. Najważniejsze, że tylko z jedną przesiadką!

Polecam także znaleźć sobie wcześniej nocleg w Hawanie. Można szukać u pośredników w rodzaju airbnb, ale również poczytać wiele ciekawych blogów podróżniczych o Kubie i Karaibach, gdzie znajdziecie ciekawe propozycje. My natrafiliśmy na polsko-kubańskie małżeństwo, Karolinę i Ivana, którzy w Hawanie mają swoje apartamenty w centrum starówki, ślicznie odnowione i przygotowane dla gości,  poszukajcie: Casanenacuba na facebooku, lub andareskuba , warto skontaktować się, gdyż można również za pośrednictwem p. Karoliny nabyć wizy turystyczne na Kubę.

 

Dodaj komentarz